Farmasi Kazanç Planı

 


Doğrudan Satış ve Çok Katlı Pazarlama Ne demektir?

Doğrudan satış, ürünün veya hizmetin tüketicilere gurubuna direk olarak sunulan bir pazarlama stratejisidir. Çalışma ortamında serbest girişimciler pazarlamasını yapacağı ürünlerin, müşteri gurubundaki tüketicilerin evlerinde, iş yerlerinde veya interneti kullanarak veya girişimcilere ait başka bir ortamlarda ürün tanıtımını yaparak doğrudan satış işini  gerçekleştirir.


Çok katlı pazarlama tekniği doğrudan satış sisteminin geliştirilmiş üst versiyon türüdür. Girişimci bireyler, iki farklı faaliyet sonucunda kazanç elde ederler; bu kazançtan birincisi; bireysel olarak yaptığı satışlardan oluşan getiri; %30 ila %50 oranında, diğeri de uygulanan tekniğe göre, farmasi üyesi olduktan sonra kendi alt ekiplerine kayıt ettiği kişiler  ve sonra da bu kişilerin kendi alt ekibine kayıt ettiklerinin bireysel satışlarından doğan kazanç. Bu sebeple çok katlı pazarlama, kişiye kendi hiçbir yere bağlı olmadan  bağımsız işini kurma, yönetme ve geliştirme şansını sunmaktadır.Doğrudan Satış Yapmanın Faydaları Nelerdir?

  • Doğrudan satış sitemi Farmasi üyelerine esnek çalışma ortamı sunar ve ek gelir kazanmasını sağlar

  • Doğrudan satış yapmak için herhangi bir  sermaye olmasına gerek yoktur.

  • Girişimcilerin geçmiş kariyerine bakmaksızın ( eğitim düzeyi, sertifika, diploma vb.) bakılmaksızın kişiye kendi potansiyellerini fark etmeleri için bir imkanlar sunar.

  • Girişimciler istedikleri zaman eğitimlere katılarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunur.

  • Tüketicilere perakende mağazacılık sisteminden farklı olarak, daha kaliteli ve uygun fiyatlı ürünlere ulaşabilme imkanı sunar.

  • Girişimci birey, pazarlamada kendi planını yapar, promosyon haraketlerini organize eder, bütçeyi yönetir, takımı yönetir yani bir iş sahibi gibi hareket ederek, yönetim becerilerini kendisi belirler

  • Girişimciler kendi alt gurubundaki ekiplerini oluşturmaları için bilgiler vererek onları teşvike yönlendirir, böylelikle iş sahibi; realist, ulaşılabilir ve hayallerindeki  hedeflere takımı ile birlikte yürür ve kazançlarına kazanç katar.